Tynki cementowo-wapienne – dawka wiedzy

Osoby planujące remont albo wykończenie domu lub mieszkania stoją przed wyborem czy używać tynki gipsowe czy tynki cementowo-wapienne.

Jakie tynki cementowo-wapienne?

Wszystko zależy od tego, gdzie dany rodzaj tynku będzie używany. Tynki gipsowe najlepiej używać wewnątrz mieszkania lub domu. One są bardzo przyjazne w użyciu, mianowicie, tynki gipsowe wchłaniają wilgoć kiedy w pomieszczeniu jest bardzo wilgotne, a jeżeli w pomieszczeniu jest sucho, to wilgoć oddają. Więc, będą one nie do zastąpienia w pokojach. Warto zastanowić się czy kłaść tynki gipsowe w łazience. Ten wybór będzie odpowiedni tylko wówczas, gdy wilgotność w łazience będzie nie większa niż 70%.

Natomiast jeżeli planuje się wykończenie garażu, to najlepiej wykorzystać tynki cementowo-wapienne kraków . Ten rodzaj tynków jest bardziej wytrwały, twardy oraz odporny na różne uszkodzenia. Pamiętać trzeba, że tynki cementowo-wapienne są mniej atrakcyjnie wizualnie, niż tynki gipsowe. Jeżeli remont lub wykończenia domu lub mieszkania zleca się brygadzie remontowej, to fachowcy najlepiej dobiorą rodzaje tynku do poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli remont lub wykończenie wykonuje się własnymi siłami, pamiętać należy o wyżej wymienionych zasadach używania tynku. Podczas nakładania tynków trzeba pamiętać także o tym, że pomieszczenie remontowane powinno być ciągle wietrzone, co pozwoli uniknąć ewentualnego zagrzybienia w przyszłości. Ważna jest także temperatura w pomieszczeniu, nie powinno kłaść tynków jeżeli temperatura wynosi mniej niż 5 °C. Są to podstawowe zasady użycia tynków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *