Szkło na ścianę w kuchni

Spędzamy w naszych domach wiele czasu. To niewątpliwe, że są one dla każdego z nas pewnego rodzaju azylem. Chcemy czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. Lubimy kiedy w naszych czterech ścianach jest przytulnie, ale nie mamy też nic przeciwko bogatym i eleganckim wnętrzom…

Szyby na ścianę do kuchni

Co zrobić, żeby połączyć te wszystkie określenia? Czy jest możliwe, aby we własnym domu czuć się zarówno jak u mamy, jak i w ekskluzywnym apartamencie? Tak! Odpowiedzią jest szkło na ścianę ! Ten typ dekoracji pojawił się na rynku dosyć niedawno, zaledwie kilka lat temu, a już zyskał niemałą popularność! Najczęściej można zauważyć ten element w kuchniach. Początkowo szkło na ścianę miało być po prostu zastępstwem dla płytek, czymś nowszym, świeższym. Ostatecznie wyszła z tego całkiem ciekawa kombinacja, która posiada wiele zalet.
W jakich aspektach szkło na ścianę wygrywa z innymi strukturami?

Płytki to zazwyczaj średniej wielkości elementy, które połączone są za pomocą fug. Każda gospodyni doskonale wie, że czyszczenie tych spoin nie jest łatwe… Czasami nawet mała szczotka nie jest w stanie ich pokonać. Zapytacie, a specjalistyczne preparaty? Oczywiście, istnieją silne chemikalia, ale to wiąże się z niemałymi, dodatkowymi kosztami utrzymania czystości płytek. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chodzi o szkło na ścianę. Zazwyczaj do średniej wielkości kuchni wystarczą trzy duże elementy, w których na pewno nie ujrzymy fug… I tak oto wysnuł się pierwszy, bardzo duży plus posiadania na ścianie szkła – łatwość zachowania czystości. Wystarczy przetrzeć go ściereczką, aby lśniło jak w królewskim pałacu.

Dodatkowym atutem szkła jest różnorodność jego barw i wzorów. Niesamowite są obrazy, które można stworzyć, przy jego użyciu. Wyglądają jeszcze efektowniej, jeśli dodamy do nich podświetlenie. Wyobraźmy sobie kolację przy świecach w tak urządzonej kuchni. Nic dodać, nic ująć. Szkło na ścianie może się również dobrze sprawdzić w łazience. Chyba nikt nie lubi zachlapanej wodą farby… Zapobiec temu, może właśnie szkło. Pięknie wygląda i dodatkowo nie musimy się przejmować mokrymi ścianami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *