Różne rodzaje terapii – jak wybrać tą najlepszą?

Z większością problemów potrafimy sobie samodzielnie radzić. Nawet chwilowo utrzymujący się gorszy nastrój nie jest w stanie nas zatrzymać czy obniżyć naszej motywacji do działania lub pracy. Dopiero gdy czujemy, że to gorsze samopoczucie zaczyna nam towarzyszyć każdego dnia, zaczynamy się nim niepokoić.

Podejrzewamy u siebie pierwsze objawy depresji i jako że wiemy, iż terapia Płock pomogłaby się nam ich pozbyć, od razu chcemy się na nią zapisać. Zanim jednak wybierzemy dla siebie pierwszego lepszego terapeutę, zapoznajmy się z różnymi odmianami spotkań terapeutycznych. Niektóre z nich wykazują się lepszymi efektami w przypadku leczenia depresji od innych.

Najprawdopodobniej chcielibyśmy błyskawicznie pokonać swoją depresję, by móc ponownie cieszyć się całym życiem. Najchętniej wzięlibyśmy magiczną tabletkę, która zwalczyłaby wszystkie nasze niepokojące objawy i powrócilibyśmy do normalnego trybu życia. Na leki farmakologiczne powinniśmy się jednak decydować wyłącznie w tych skrajnych przypadkach. Póki nasz stan nie jest wyjątkowo tragiczny, lepiej po nie nie sięgajmy, bo tylko się od nich uzależnimy i w rzeczywistości nie pokonamy głównej przyczyny swojego problemu. A to ją musimy odnaleźć. Psychodynamiczna terapia Płock doprowadzi nad do odkrycia sedna wszystkich zaburzeń. Przeanalizujemy na niej całe swoje życie, powrócimy do różnych chwil ze swojej młodości i na nowo zapoznamy się ze swoją rodziną i przyjaciółmi, by dostrzec te rzeczy, których wcześniej do siebie nie dopuszczaliśmy. Nieco praktyczniejszym działaniem wykazuje się terapia poznawczo-behawioralna. Jeśli zależy nam na szybszych efektach, to na nią się zdecydujmy. Poznajmy różne techniki, dzięki którym będziemy w stanie panować nad swoim samopoczuciem czy myślami. A stąd już łatwa droga do pozbycia się depresji.

Gorszy nastrój możemy sobie poprawić samodzielnie, ale już depresji nie pokonamy bez pomocy wykwalifikowanych lekarzy. Zwróćmy się do nich, jeśli czujemy, że tracimy panowanie nad swoim życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *