Pościel niemowlęca do łóżeczka i wózka

Noworodki i niemowlęta w pierwszych miesiącach życia przesypiają większą część doby. Młode mamy jeszcze przed urodzeniem dziecka starają się skompletować wyprawkę, której zadaniem jest zapewnienie wygodny w pielęgnacji nowego członka rodziny. Wśród ubranek, pieluszek oraz kosmetyków musi znaleźć się zestaw pościelowy.

Przy zakupie zarówno wypełnienia, jak i poszewek musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na tkaniny, z których zostały uszyte. Najbardziej polecane są produkty bawełniane – lekkie, oddychające i nie wywołujące podrażnień. Dla małych alergików odpowiednia będzie pościel jedwabna lub z włókien kokosa.
Pościel dla maluszka możemy kupić w atrakcyjnym cenowo zestawie lub zaopatrywać się kolejno w pojedyncze elementy. Komplety mogą zawierać od dwóch do nawet kilkunastu części.

W każdym powinna znaleźć się płaska poduszeczka oraz kołderka dla niemowlaka. Ponadto producenci bardzo często dołączają wygodne rożki, które dokładnie otulają ciała noworodków, dzięki czemu dzieci są spokojniejsze, oraz śpiworki do wózków. Dodatkowe elementy zestawów pościelowych stanowią ochraniacze na szczebelki. Są one dostępne w formie długich pasów z syntetycznym lub naturalnym wypełnieniem, a także kilkunastu zszytych ze sobą miękkich poduszeczek.

Pokój niemowlęcia warto również zaopatrzyć w baldachim dla łóżeczka. Jest to często niedoceniany artykuł, który jednak zapewnia maluszkowi spokój, niwelując przenikanie światła oraz dźwięku. Ponadto baldachim stanowi bardzo ciekawy element dekoracyjny dziecięcego pokoju, zarówno dziewczęcego, jak i chłopięcego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *