Podróże ku zdrowotności-Gruzja

Nadchodzi lato, czas wakacji i wyjazdów. Grecja, Włochy, Chorwacja czy Hiszpania to jedne z najpopularniejszych kierunków urlopowych. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś gdzie spędzisz wakacje, być może zainteresują się trochę mniej popularne miejsca, które zaskoczą Cię urokiem i kulturą.

Coraz więcej biur podróży organizuje wycieczki do Gruzji. Ten niewielki kraj leży na pograniczu Europy i Azji, w większości są to tereny górzyste. Główną atrakcją jest właśnie natura, piękne góry i cieplutkie Morze Czarne. Malownicze doliny, wioski, pastwiska, szlaki górskie i zabytki – to wszystko czeka na nas w Gruzji.
Miasto stołeczne Tbilisi to miejsce kontrastów.

Piękne, odrestaurowane domy i górujący nad miastem zamek mieszają się z zaniedbanymi zaułkami. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Gruzji jest położony w górach klasztor – Cminda Sameba – corocznie odwiedzany przez tysiące turystów. Pięknie położony, stał się symbolem tego kraju. To właśnie z Gruzji pochodził Stalin, można więc odwiedzić jego dom rodzinny w Gori.

Jeśli tak jak ja, podczas wyjazdów lubisz poznawać lokalną kuchnię, nie będziesz rozczarowany. Wakacje w Gruzji to nie tylko pyszne wino. Gruzini uwielbiają dużo i dobrze zjeść, co widać po serwowanych porcjach. Jedna z najpopularniejszych przekąsek, serwowana praktycznie do każdego posiłku to chaczapuri, czyli przygotowywane w piecu płaskie chlebki, najczęściej podawane z serem. Innym rozpoznawalnym daniem Gruzji są pierożki chinkali, o charakterystycznym kształcie sakiewek. Nadziewane są mięsem, serem czy ziemniakami.

Coraz więcej biur podróży oferuje zorganizowane wycieczki do Gruzji, ale można też z powodzeniem spróbować wyjazdu na własną rękę. Jeśli interesuje się odkrywanie nowych, mniej popularnych kierunków, Gruzja będzie świetnym pomysłem na tegoroczne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *