Konopie i ich zastosowanie

Medycyna posuwa się do przodu, wraz z rozwojem technologii i coraz to zdolniejszymi naukowcami oraz sprzętem. W krajach szeroko rozwiniętych gospodarczo, bardzo dużą furorę w leczeniu pacjentów chorych na wydawałoby się nieuleczalne choroby, robią konopie medyczne, które jak to niektórzy mówią, są darem od Boga i czasem jedynym ratunkiem, by wyleczyć raka i inne ciężkie schorzenia.

konopie medyczneMarihuana lecznicza jest używana powszechnie w takich krajach, jak USA, Holandia, czy nawet nasi sąsiedzi z Czech. Rządy wielu krajów starają się wmówić większości zwolenników konopi, że ta ma złe właściwości dla organizmu ludzkiego i stawiają ją czasem obok twardych narkotyków jak kokaina, czy heroina. Jednakże badania, które są prowadzone od wielu lat na całym świecie pokazują, że wpływ konopi na organizm człowieka jest bardzo dobry i marihuana może być przełomem w poszukiwaniu materiału do produkcji leków, na nowe i nieuleczalne jak na razie choroby. Wiele badań udowodniło, że herbata konopna i inne odłamy konopi leczą bardzo powszechne choćby w Polsce choroby, jak cukrzyca, nadciśnienie, padaczka, czy choroba alzheimera.

Jest to więc obecnie na świecie temat lekkiego tabu i kontrowersji, która poróżnia wielu ludzi na wysokich stanowiskach, lecz wyraźnie widać, że co kilka miesięcy nowe kraje ustanawiają większą tolerancję na używanie konopi i zmieniają w stosunku do niej prawo. Mnóstwo osób dostaje pozwolenie na hodowanie jej w domach w calach leczniczych i przedłuża sobie dzięki temu swoje życie. Miejmy nadzieję, że będzie tak i w Polsce i uda się uratować kilka żyć ludzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *