Bank krwi pępowinowej

Ciąża to niewątpliwie jeden z najbardziej niezwykłych etapów w życiu każdej kobiety. Kiedy mijają pierwsze ciążowe dolegliwości, przyszła mama zaczyna się martwić o zdrowie maluszka i coraz częściej rozmyśla o tym, co mogłaby zrobić, aby jej dziecko było zawsze w pełni sił i szczęśliwe.

Coraz częściej mówi się ostatnio o komórkach macierzystych. Co to takiego? Skąd się wzięła ta nazwa i co dokładnie oznacza? To i inne pytania zadają sobie rodzice jeszcze przed narodzinami swojego dziecka.
Otóż komórki macierzyste to komórki pierwotne organizmu, które mają nieograniczone zdolności do podziału oraz do przeobrażania się w inne komórki organizmu macierzystego. Występują one zarówno u dorosłego człowieka, jak i u dziecka, jednak ich największe stężenie i co za tym idzie największa wartość znajduje się we krwi pępowinowej dziecka.

Krew pępowinowa znajduje się w żyle pępowinowej. Komórki macierzyste, które pozyskuje się z tej krwi można pobrać tylko raz w życiu człowieka, właśnie podczas porodu. Służą do tego odpowiednie zestawy do pobierania krwi, które można otrzymać od właściwej organizacji zajmującej się przechowywaniem tej cennej substancji. Bank krwi pępowinowej to świetne rozwiązanie dla osób, które zdecydują się na pobranie i przechowywanie krwi swojego dziecka.
Jest to rozwiązanie dosyć kosztowne, ale stanowi swego rodzaju rodzaj polisy biologicznej dla swojego dziecka i najbliższych członków rodziny, Warto zatem zainwestować w taką usługę, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy komórki macierzyste będą potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *